Vaši Naši
Sicun - obrázek

Sicun - obrázek

Sicun může pocházet z Velkého Ducha. Může ale také být jeho protikladem. Sicun, který má sílu ducha, může být barevný. Červená je barva slunce. Modrá je barva ducha pohybu "putujícího ducha". Zelená je barva země a žlutá je barva ducha kamene, skály. Černá je barva zlých duchů. Člověk, který se pobarví červenou, se chce spojit s duchy.

Sicun je lidský duch. Skutečný lidský duch je ale jiný než jeho duch Sicun. Ni je také duch. Je to lidský dech. Je to duch kouře. Je to duch páry. Je to duch "potní lázně". Očišťuje tělo i duši.

Slovo Sicun pochází z tajného jazyka šamanů. Značí ducha lidstva, ducha člověka. Tento duch je dán člověku v čase jeho zrození, aby jej chránil před zlými duchy, v čase jeho smrti doprovází člověka do Světa duchů. Sám tam ale nezůstává.

Za života si člověk může vybrat jiného Sicuna, má-li k tomu silné důvody. Takový Sicun ho ale nedoprovází po smrti.

Žije-li člověk špatný život, Sicun jej vůbec neochraňuje.

Šaman může navést člověka, aby si vybral svého správného Sicuna. Když už si člověk vybere Sicuna, musí uspořádat obřad a požádat šamana, aby obřad řídil. Nikdo sám nemá takové znalosti a schopnosti, aby takový obřad řídil. Pouze šaman je ve své vizi zpraven o cestách a záměrech Sicuna. 

Pro žádného člověka nemůže být Sicun Slunce. Sicun Nebes je velmi silný, může být ovládán pouze starými a moudrými šamany. Sicun Země je také z velmi silných. Dalším na stupnici silných je Sicun Skály, kamene. Sicun Medvěda je mnohem častější.

Zlé lidi nemůže ochraňovat žádný Sicun, ale mohou být provázeni zlými duchy.

Když chce člověk Sicun řídit, musí znát písně, které mu náležejí.
09.06.2013 09:17:19
stanislav vasina
stanislav.vasina@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one