Vaši Naši

Prakůň v bouři

179450_3.jpg
Stanislav Jan Vašina: Prakůň v bouři
aneb vzpomínky na vzpomínky
Kapitola 1. Chobotnička
Snad nejdelší hra a kreslenice, kterou sem jako malej dělal.

Na počátku celé akce chobotnička byla samozřejmě Alena, která si se mnou hrála, když sem byl prcek. Když byla jednou u nás doma, kreslil sem si jako každý den obrázky, které znázorňovaly nějaký příběh. Protože sem ještě neuměl psát, text za mě psala Alena.
Chobotnička šla natrhat korály svý mamince. A to bylo všechno... Celej příběh. (Byly mi asi 4).
Jenže to nebylo vše. Nápad udělat příběhy o chobotničce zůstal v mojí hlavě. A tak jsem s Alenou začal dělat další díly (epizody). Díl bylo moje oblíbené slovo. Další díly jsem kreslil do papírů sešitejch sešívačkou. Říkal jsem tomu sešit. Jen tak pro pochopení... Gusto byl hlavní záporák. Byl to kuchař, co rád vařil chobotnice a jiný mořský plody.

Hry s tématem chobotnička

Ve stejnou dobu, co vyšel první díl chobotničky o trhání korálů pro maminku, sme koupili v bazaru žvejkací hračku pro psy ve tvaru chobotnice. (Budoucí obsazení role chobotničky). Máma i Alena se tý hnusný hračky štítily, ale Alena se přeci jen překonala a hrála si se mnou...
Za pár dnů ale stejně přišla moje maminka a tu hnusotu vyhodila do koše. Škoda že jsem jí nenatrhal nějaký korály.
Přestože od prvního dílu chobotničky uplynul nějaký čas a "komiksy" s chobotničkou se hromadily pod stolem, mne a dokonce i Alenu (kupodivu) to nepřestalo bavit. Dokonce začla chobotničku kreslit i Alena.
Další "komiksy" a hry s chobotničkou už nebyly tak jednotvárné, přibyly dokonce i nové postavy (záporáci) a chobotniččina sestřička (dodnes nechápu proč to byly, kromě Gusta, samé ženské postavy). Málem bych zapomněl na postavu - sestřička žralok korálový. Byla to zdravotnice, která se kamarádila s chobotničkou. Žraloci přece chobotnice žerou, ne? Tak... Tehdy mi to bylo očividně jedno.

Pamatuju si na hru se jménem
Podmořský autobus

Chobotnička a sestřička žralok korálový jely autobusem a každou chvíli vystoupily na nějaký zastávce. Pointou hry bylo vymýšlet názvy zastávek, například: Sladkovodní zastávka. U této zastávky se chobotnička i sestřička žralok korálový začaly dusit a říkal: "Kucky, kucky, pomóc, sladká voda! Nemůžu dýchat."

Po několika dlouhých letech (když mi bylo asi 8 nebo 9) jsem chobotničce zase přišel na chuť. A dělal jsem komiksy, které byly ze začátku nudné a výjimečně trochu úsměvné...
14296353.jpg
IMG_0312.JPG
IMG_0313.JPG
IMG_0314.JPG
IMG_0315.JPG
IMG_0351.JPG
IMG_0352.JPG
IMG_0353.JPG
IMG_0376.JPG
IMG_0377.JPG
IMG_0378.JPG
IMG_0434.JPG
IMG_0435.JPG
IMG_0431.JPG
IMG_0432.JPG
IMG_0433.JPG
06.11.2014 08:32:02
stanislav vasina
stanislav.vasina@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one