Vaši Naši
Francie - obrázek

Francie - obrázek

listopad 1990

Barák pro bezdomovce. Polní cestou kus od výpadovky. Kdesi na periferii maloměsta pod Pyrenejema. Všecko je v něm z betonu. I stolek, i židle, i jakási police, která je za postel. Ležíme na ní s Helmutem. Příšerně nadává a brečí, že už léta neviděl dceru. V Německu ho kvůli něčemu honěj, a tak odtud před deseti lety zmizel. Prej tam má bohatou famílii, jeho fotrovi patří benzínka či co. Prej mu odkáže nějakej ten milion marek. Povídali že mu hráli.

Po zemi se válí kvantum flašek od piva, byl jsem pro ně v nedalekým supermarketu. Potom z ničehožnic Helmut vyběhne ven. Lemcám dál pivo a přikládám dříví do krbu, je taky z betonu. Pak otevřu železný dveře a jdu Helmuta hledat. Jak jsem vožralej, tak sebou fláknu do roští. Tma je ukrutná. Helmuta nemůžu najít, vrátím se tedy zpátky. Džíny, co jsem vyfasoval v charitě, mám roztrhaný na obou kolenech. Teče mi z nich krev. Ale protože mám zrovna nějaký halušky, tak je mi to gancegál. Začnu nahlas halekat nějaký protestsongy a propadám se do děsivý chandry.

Helmut se vrací. Chce se prát. Nadává na komunisty a zasraný chudáky z východu. Celou noc žvaníme. Zachvátí mě nějakej podivnej pocit ztráty paměti. Řeším to tím, že začnu vykládat všecko, co vím o český historii. Samý krvavý story. Rozednívá se. Na chvilku usneme. Helmut jde pro další piva. Celej den chlastáme. Somrovat nepůjdem. Až další den.
25.02.2013 02:18:07
stanislav vasina
stanislav.vasina@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one