Vaši Naši

Mužská otázka

Někteří muži by si měli zjistit, jak na tom jsou se svými energetickými zdroji a vůlí překonávat kritické momenty ve vztazích. V případě, že mají málo výdrže, že brzy vyhoří, nedokážou se ženě a popřípadě i dětem věnovat cele a bez oddechu, měli by zajít do speciálního zařízení, kde jim vše vysvětlí a naučí je, kterak mužské cti dosíci. Třeba armáda byla takový pěkný institut, kde se dávaly lekce. Denodenně dělat něco, na co není muž sestrojen, protože je od přírody slabý, to je to pravé ořechové, jak muže vycvičit k výkonům.

Muž prostě neumí čekat, nemá výdrž, chce vše hned, najíst se, odpočinout si, poklábosit, bytost svému srdci nejbližší mít stále někde poblíž, když se chce svěřit s novinkami, které se mu vylíhly v hlavě, avšak zároveň ho brzy všechno omrzí, unaví, vystresuje ho fakt, že se mohou vyskytnout zádrhele, a to se zpravidla taky stává. Třeba když partnerka má jiný pohled na vývoj vztahu než on. Kdy on zleniví a ona přitom stále touží po nových zážitcích a pokroku jakémsi. Prostě když žena odmítá stagnaci, je třeba, aby muž byl připraven se s touto situací poprat.

Měl možná jakýsi školící kurz absolvovat už ve své původní rodině, kdy mu měli jít rodiče příkladem. Ale komu se toto podaří? Který muž zažil, aby se vztah mezi jeho otcem a matkou někam posouval? V lepším případě ti dva spolu tak jaksi vydrželi, kvůli dětem třeba, společnému majetku, ze zvyku a podobně, dívali se spolu pěkně na televizi večer, o víkendech budovali letní sídlo, v horším případě se i rozešli a rozvedli. Ale nějaké stálé vřelé a srdečné vztahy plné vzájemné lásky a obdivu neutuchajícího, to je zážitek vpravdě vzácný.

Měl by tedy být zřízen institut, kde by mužům bylo vtloukáno do hlav, pokud možno citlivě, že si nikdy nesmí libovat v pohodlném stereotypu, v neřešení kritických momentů, kde by měli být seznámeni s uměním vždy ve vhodnou chvíli se optat partnerky, co cítí, s čím je nespokojená, a též podle toho postupovat, nenechat to jen tak být.

Tento pro některé tápající muže veledůležitý institut by podle mého měl být zbudován ve městě Košice na Slovensku, odkud pochází autorka tohoto skvělého pojednání Alica Kreščáková, na liderce publikující pod nickem slovenka:

Niektoré ženy by mali absolvovať test na hladinu citov v krvi.
V prípade ich absencie by sa mohli nechať naočkovať v špecializovaných inštitútoch, kde by sa naučili znášať svoje maličkosti, vajíčka aj pre iných a dotyky nezištnej bezpohlavnej nežnej ruky.
Ďalšie procedúry by ich naučili tiež niečo o takzvanej pozornosti, o spoločenskej doležitosti prezencie čisto ženského elementu v období ekologicko ekonomickej krízy dneška.
S ohľadom na fakt, že by snáď niektorá z nich mohla počať, by tu bola možnosť predĺženia o lekcie o altruisme alebo inak o láskavosti a trpezlivosti
Nakoniec by všetky absolventky obdržali diplom s nadpisom
- nie som na svete sama. Fakt. S vlastnoručným podpisom a dátumom.
http://www.literra.cz/moduly/autor/php/dilo.php?dilo_id=57552&autor_id=4336

Alica K. by v tomto institutu měla být něčím jako hlavním supervizorem. Nebo kdyby ona na to neměla čas, protože je zcela určitě ponořena do psaní závažné poučné prózy či se zabývá jinou neodkladnou činností, měl by institut řídit někdo, kdo je podobně jako ona kompetentní řešit tyto nelehké věci. Nejsem si ale jist, zda se někdo takový najde.
18.05.2009 00:38:22
stanislav vasina
stanislav.vasina@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one