Vaši Naši

co bych poradil komunistům, aby vyhráli volby

co bych poradil komunistům, aby vyhráli volby - obrázek

co bych poradil komunistům, aby vyhráli volby - obrázek

/soudruh Vojtěch Filip: Nemyslím, že by se o Bruselu a tím méně o Praze mělo rozhodovat v Moskvě a ve Washingtonu./

nejde o tyto volby, na to je už pozdě, toto aplikovat. tak tedy, o co hlavně jde: šlo by o úplnou otočku v meždunarodnoj politice. on soudruh Filip o tom už lehce hovoří, soustředit se na Afriku a Asii, dle mého zásadně na Čínu. místo eur se pokusit zavést jüany, místo Schengenu nabídnout světu novinku, otevřené hranice s Čínou, čili se úplně izolovat od evropských sousedů potížistů. nabídnout čínským soudruhům, že budeme jejich první evropskou provincií, zpočátku, než se přidají další, takovou pátou kolonou v Evropě. hned by se vše stalo veselejším, důležité by bylo dovézt si od nich čelné pracanty a jen sledovat, jak jich je tu víc a více a radovat se s nimi z nezadržitelných ekonomických úspěchů, postavených na čínské lásce ku práci a čínské zodpovědnosti. též zcela opustit jakékoli kulturní evropské vlivy, ale začít tu prosazovat počínštění, které by spočívalo v počeštění dozajista mnohých pročeských soudruhů Číňanů vlastně, mnohý mladý český básník by pak měl tak velké publikum, o kterém se Máchovi či Erbenovi ani nezdálo, a my bychom se stali prvním evropským moderním národem, který bez pláče a nářku totálně předběhl dobu. a zítřům začal říkat s úsměvem včerejšky.

Směnný kurs čínského jüanu býval v minulosti (do roku 2005) pevně fixován na americký dolar v kursu $1 = ¥8,28. Poté byl kurs nejprve upraven na $1 = ¥8,11 a následně byl pro směnný kurs jüanu vytvořen měnový koš - jako hlavní měny jsou v něm zastoupeny americký dolar, euro, japonský jen a jihokorejský won; jako vedlejší měny (s menším vlivem na výsledný kurs) jsou zastoupeny britská libra, thajský baht, ruský rubl, australský dolar, kanadský dolar a singapurský dolar.

Směnný kurs čínského jüanu vůči české koruně byl podle ČNB např. 2.1.2009 v poměru ¥1 = 2,836 Kč a 14.1.2010 ¥1 = 2,631 Kč.
15.07.2014 13:09:52
stanislav vasina
stanislav.vasina@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one